SUBÜ Geyve MYO Mimari Restorasyon Programı öğrencileri, Taraklı’ya düzenlenen teknik gezi ile yeni restorasyon teknolojileri ve Taraklı sivil mimari yapılarının özelliklerine ilişkin bilgi edindi. Öğrencilere, Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Nilüfer Sungur ve Konservatör Dolunay Çemrek mihmandarlık etti. Teknik gezi sırasında, Taraklı’nın fiziksel ve tarihi dokusu, anıtsal ve sivil mimari yapıları hakkında bilgiler verildi ve eski eser yapıların belgelenme sürecinde 3 boyutlu lazer tarama teknolojilerinin kullanım uygulamaları gözlemlendi.