Başkan Sarıkurt: Ata’mızın İzinde Çalışmaya Devam Ediyoruz

Çorlu Belediye Başkanı ve CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt, hafta sonu Çorlu’da biz dizi etkinliğe katılırken, Şeyhsinan ve Reşadiye Mahallelerinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Çorlu Belediye Başkanı ve CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt, cumartesi günü CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve meclis üyesi adaylarının da katılımıyla Çorlu’da görev yapan muhtarlar ile buluştu.

Başkan Ahmet Sarıkurt muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, geride kalan 5 yıl boyunca Çorlu’yu birlikte yönetmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken vatandaşlardan gelen talepleri ilk elden belediyeye ileten muhtarların çok önemli bir görev yerine getirdiklerini belirterek teşekkür etti ve yeni dönem için seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Sarıkurt’un ardından CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer’de muhtarlara hitap ederek ulvi bir görev yerine getirdiklerini ifade ederek teşekkür etti ve yerel seçimlerde başarılar diledi.

Başkan Sarıkurt, Çorlu’nun köklü futbol kulüplerinden biri olan Çorluspor’un futbolcuları, teknik heyeti ve Kulüp Başkanı Sayın Mustafa Özkara ile düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Tekirdağ Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden Çorluspor’a müsabakalarda başarı dileklerini iletti. Çorlu’nun bir spor kenti olduğunu ve spor kentine yakışır başarılar elde ettiğini de söyleyen Sarıkurt, “Spor kulüplerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerimizi artırarak devam edeceğiz.

Bugüne kadar bireysel ya da takım hâlinde verdiğimiz destekler ve imzaladığımız protokollerle Çorlu’muzda sporun gelişimine büyük katkılar sunduk ve karşılığını alıyoruz. Önümüzdeki süreçte daha büyük katkılar sunacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Başkan Sarıkurt daha sonra Berat Kandili nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara kandil simidi dağıttı ve “Mübarek kandil gününde hemşehrilerimle el ele, gönül gönüle olduk ve kandil simidi ikramında bulunarak kandillerini kutladık.” dedi.

Seçim çalışmalarına devam ederken bir yandan da gençlerle de bir araya gelmeyi ihmal etmeyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, çocukların ve gençlerin yüzünü güldürecek çalışmalar yapmaya gayret ettiklerini, bunu yaparken de mutlaka çocuklar ve gençlerle öncesinde bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduğunu ifade ederek “Çocuklarımız ve gençlerimizin yüzünün güldüğü bir Çorlu için çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi. Sarıkurt, gençlerle yaptığı sohbetin ardından TFF Kadınlar 3. Ligi’nde mücadele eden Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor ile Büyükçekmece Karadeniz İdman Ocağı takımları arasında oynanan müsabakayı izledi.

Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de CHP milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve meclis üyesi adaylarıyla kol kola yürüdüğünü, seçim zamanlarda moda hâline gelen bakan ile gezme modasına uymayı pek sevmediğini belirten Sarıkurt, “Dün ne isem, nasılsam bugün de öyleyim. Kıymet verdiğim sevgili halkımdan kıymet görmekten de çok memnunum.

Bu kapsamda memleketimin her bir köşesinden Çorlu’muza gelen esnaf ve vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyorum. İki gün boyunca Şeyhsinan ve Reşadiye Mahallelerimizde çok sayıda cadde ve sokakta kıymetli hemşehrilerimle bir araya gelerek kucaklaştık, dertleştik ve sohbet ettik. Onları can kulağıyla dinledim; çalışmalarımızdan, projelerimizden kısacası geleceğini hep birlikte inşa edeceğimiz Çorlu’muzdan bahsettim.

Halkın başkanı olarak gittiğimiz her noktada bizleri gülümseyerek karşılayan, sohbetleriyle içimizi ısıtan ve sevgiyle kucaklayan kıymetli esnaflarımız ve vatandaşlarımıza ilgileri için çok teşekkür ediyorum. Tüm taleplerinizi tek tek not ettiğim kıymetli hemşehrilerimizin sevgisine layık olabilmek için durmadan çalışacağız ve ihtiyaçlarınıza çözüm üreten yine biz olacağız.

Ülkemizin geldiği durum ortada, ekonomik koşullar ortada, kısacası yaşananlar ortada… Ben, ülkemizin geleceği için çok önemli bir süreçten geçtiğimizi, geçmişte yaşadığımız deneyimlerin bizlerden neleri alıp götürdüğünü, çocuklarımızı gelecekte nelerin beklediğini çok iyi görüyor ve bunu kıymetli hemşehrilerime her fırsatta anlatıyorum. Başkalarının emriyle değil, halktan aldığı yetkiyle hizmet etmek için yola çıkmış bir kardeşiniz, ağabeyiniz, dostunuz olarak şunun sözünü açıkça verebiliyorum. Biz ne yaparsak sadece halkımıza hizmet etmek için yaparız. Biz hizmeti yalnızca vatandaşımız için üretiriz. Çünkü biz; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e söz vermiş, Ata’mızın devrimlerinin ışığıyla yürümeye ant içmiş bir partinin, O’nun emanet ettiği cumhuriyetin ve uğruna canımızı feda etmekten asla çekinmeyeceğimiz al bayrağın ve Türkiye Cumhuriyet’inin yılmaz bekçileriyiz!

Bizim işimiz, gücümüz Çorlu. Ata’mızın izinde Çorlu’muzu karış karış dolaşmaya, vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde de hizmetlerimizin devamı var.” dedi.

Sarıkurt seçim çalışmalarından fırsat buldukça kentte devam eden spor müsabakalarını izlemeyi de ihmal etmedi. Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda Çorlu Belediyesi Futbol Kulübü ile Çorlu Rumelispor arasında oynanan maçta tribündeki yerini alan Başkan Sarıkurt, bir süre taraftarlarla sohbet ettikten sonra her iki takım yönetimi ve antrenörleriyle de görüşerek başarılar diledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x