‘Kayıp’ Prenses Kate Middleton görüldü! ‘İddialar karşısında sarsıldılar’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
İngiliz Kraliyet Ailesi’nin en sevilen çiftlerinden Galler Prensi William (41) ile Galler Prensesi Kate Middleton (42), gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz ocak ayında Middleton’ın bir sağlık sorunu yaşadığı, karın bölgesinden bir operasyon geçirdiği ve uzun süre Kraliyet görevlerine devam edemeyeceği açıklanmıştı.

Son olarak geçen yılın aralık ayında Noel kutlamasında ailesiyle birlikte kamera karşısına çıkan Prenses, bu açıklamadan sonra bir daha görüntülenememişti.

SOSYAL MEDYADA YAYILAN KOMPLO TEORİLERİ

Galler Prensesi’nin 83 gündür ‘kayıp’ olması, konu hakkında birçok spekülasyon yapılmasına neden oldu. Kimileri Middelton’ın sağlığının açıklanandan çok daha kötü olduğunu ve bu nedenle halkın karşısına çıkmadığını iddia ederken, kimileri Prenses’in eşinden boşanacağını ve ayrılık anlaşmalarıyla meşgul olduğunu öne sürdü.

Spekülasyonlar, Anneler Günü’nde Kensington Sarayı tarafından yayınlanan ve ‘manipüle edildiği’ endişesiyle dünyanın en iyi altı haber ajansı tarafından geri çekilen, Middleton ile çocuklarının fotoğrafı ile daha da çarpıcı hale geldi.

Prens William’ın aile dostu ve babasının yakın çalışma arkadaşı olan Marki David Cholmondoley’in eşi Rose Hanbury ile ilişkisi olduğu, Prenses’in; Kraliçe II. Elizabeth’in kuzeninin kızı olan Lady Gabriella Windsor’ın eşi Thomas Kingston’la intikam için bir ilişki yaşadığı ve bunun bir sonucu olarak Kingston’ın ‘öldürüldüğü’ ve hatta Prens William’ın öfke kontrolü olmadığı ve Kate Middleton’a şiddet uyguladığı sosyal medyadaki komplo teorileri arasında yer almaya başladı. Hatta talk show sunucusu John Oliver, Middleton’ın ‘ölmüş’ olabileceği ve sarayın bunu örtbas etmeye çalıştığının şakasını bile yaptı.

‘BÜYÜK BİR AÇIKLAMA GELECEK’ İDDİASI

Kraliyet Ailesi’nin büyük bir açıklama yapmaya hazırlandığı ve BBC’ye ‘tetikte beklemelerini’ söylediği iddiası da kısa sürede sosyal medyada yayıldı, ancak bu bilgi resmi bir kaynaktan doğrulanmadı. BBC’nin logosunu siyaha çevirdiği ve İngiltere’de bayrakların yarıya indiği ise yanlış bilgiler arasında yer alıyor.

EŞİ İLE ALIŞVERİŞE ÇIKTI

Tüm bunların ardından İngiliz The Sun gazetesi, Galler Prensesi Kate Middleton’ın eşi Galler Prensi William ile birlikte hafta sonu yerel bir dükkanı ziyaret ettiğini bildirdi. Çifti gören bir tanık, şöyle konuştu:

Ortalıkta dolaşan onca söylentiden sonra onları orada görmek beni hayrete düşürdü. Kate, William’la alışverişe çıkmıştı, mutlu ve iyi görünüyordu. Çocuklar yanlarında değildi ama alışverişe gidecek kadar sağlıklı olması iyiye işaret.

İkilinin, Prenses iyileşme sürecindeyken ‘gizlilik’ rica etmesi üzerine fotoğrafları çekilmedi.

Çocuklarının Paskalya Tatili’nin ardından Ascot yakınlarındaki Lambrook Okulu’na geri döndüğü 17 Nisan’dan sonra kamu görevine geri dönmesi bekleniyor. Ancak Kate’in daha erken bir dönüş yapabileceği ve hatta Windsor arazisindeki St. George Şapeli’nde her yıl düzenlenen Paskalya etkinliğine katılabileceği de konuşuluyor.

“BU SPEKÜLASYONLAR KARŞISINDA SARSILDILAR”

Ayrıca İngiliz gazetesi The Sunday Times konuşan Prens ve Prenses’in yakın çevresi, ünlü çiftin evlilikleriyle ilgili spekülasyonlar karşısında ‘sarsıldıklarını ve yıkıldıklarını’ ve oğulları Prens Louis’in Nisan’daki doğum gününde ailece kamera karşısına geçerek, yapılan asparagas haberlerin önüne geçmeyi planladıklarını aktardı. Kaynaklar, Prenses’in sağlığı hakkında konuşmak için bunu bir fırsat olarak kullanabileceğini de bildirdi.

PRENSES DIANA’NIN KARDEŞİNDEN KATE MIDDLETON YORUMU

Öte yandan Ağustos 1997’de 36 yaşındayken Paris’te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prens Willam’ın annesi Prenses Diana’nın erkek kardeşi Charles Spencer, BBC ‘ye verdiği röportajda Kate Middleton ile ilgili konuştu. Spencer, röportajdan yayınlanan fragmanda ‘Kate’in durumu hakkındaki gerçeğin ne olduğundan endişelendiğini’ söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x